Neatsiejama vidaus durų funkcinė dalis – vyriai. Jų dėka sunkus varčios svoris perkeliamas į staktą ir todėl varčią lengva atidaryti.
Nedažnas žmogus apie vyrius susimąsto, todėl Delta Durys komanda paruošė trumpą vadovėlį apie populiariausias vidaus durų vyrių rūšis ir ką apie jas reikėtų žinoti.

 

Populiariausios vidaus durų vyrių rūšys:

 

  1. Išoriniai – patys paprasčiausi. Gali būti prisukami be jokio papildomo varčios ir/ar staktos paruošimo.
  2. Frezuojami – kortų kaladės principo, iš principo labai panašūs į išorinius vyrius, tik frezuojamiems vyriams reikalingas negilus išfrezavimas tiek varčioje, tiek staktoje.
  3. Slepiami (nematomi) – giliai įfrezuojami tiek į varčios, tiek į staktos konstrukciją. Lygūs su plokštumomis.

1. Taigi, populiariausi ir dažniausiai naudojami yra išoriniai (prisukami) vyriai. Šie vyriai tokie populiarūs dėl savo paprastumo įrengiant (nereikalingas varčios ar staktos specialus paruošimas) bei nedidelės kainos.
Senojo tipo išoriniai vyriai susidėdavo kaip knyga, tačiau naujos kartos vyrių plokštelės sueina į vieną plokštumą – taip durys varstomos sklandžiau ir varčia kiek įmanoma arčiau priglunda prie staktos.Šie vyriai dar vadinami “drugeliais” dėl savo drugelį primenančios formos (cilindrinė ašis bei dvi plokštelės (viena sukama į varčią,kita – į staktą).
Tokie vyriai gali būti dedami į visų tipų duris: į laminuotas, faneruotas, medines ar dažytas duris.
Dažniausiai į standartinio matmens (aukštis 2000 – 2050 mm ir plotis iki 900mm) varčią dedami 3vnt. prisukamų vyrių, kad kuo tolygiau pasiskirstytų varčios svoris.
išorinis vyris

 


2. Iki tol, kol nebuvo išorinių vyrių, dažniausiai į vidaus duris buvo dedami frezuojami vyriai.
Jie savo principu labai panašūs į išorinius (taip pat turi cilindrinę ašį bei dvi plokšteles), tačiau jiems reikalingas specialus varčios bei staktos paruošimas – yra daromas kelių milimetrų gylio frezavimas ir vyris nugula lygiai su varčios bei staktos plokštuma.
Tokie vyriai gali būti dedami į visų tipų duris: į laminuotas, faneruotas, medines ar dažytas duris.
Dažniausiai į standartinio matmens (aukštis 2000 – 2050 mm ir plotis iki 900mm) varčią dedami 2vnt. prisukamų vyrių, kad kuo tolygiau pasiskirstytų varčios svoris.


 

3. Sparčiai populiarėjant minimalizmui į madą atėjo ir tvirtai pozicijas laiko slepiami (nematomi) vyriai
Jie skiriasi nuo prieš tai išvardintų vyrių kardinaliai todėl, kad jų konstrukcija pilnai paslepiama į varčios bei staktos konstrukcijas. Jų didžiausi privalumai: 1) nematomi tvirtinimo elementai (visas vyrio mechanizmas uždengiamas specialių dangteliu), 2) galimybė reguliuoti vyrį trijose plokštumose.
Šie vyriai yra pakankamai brangūs, tačiau kainą pilnai pateisina kokybė. 
Tokie vyriai gali būti dedami į visų tipų duris: į laminuotas, faneruotas, medines ar dažytas duris. Į nematomas duris tokie vyriai dedami pagal nutylėjimą.
Dažniausiai į standartinio matmens (aukštis 2000 – 2050 mm ir plotis iki 900mm) varčią dedami 2vnt. slepiamų vyrių, kad kuo tolygiau pasiskirstytų varčios svoris.


Dažniausiai išoriniai arba frezuojami vyriai derinami pagal rankenos spalvą. 
Slepiamose duryse dažnai vyriai derinami pagal durų komplekto spalvą (jeigu, pavyzdžiui, varčia balta) arba taip pat derinama pagal rankenos spalvą. Pagal dabartinius dizaino standartus vyrius galima derinti ir prie kitos namuose esančios furnitūros.

Taigi, durų vyriai yra neatsiejama durų komplekto dizaino bei funkcionalumo detalė.


Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

 


Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA