Vidaus durys yra neatsiejama kiekvieno būsto interjero detalė ir būtent ji, užimanti palyginus nemažą interjero plotą, daro labai didelę įtaką bendram erdvės įvaizdžiui ir daro įtaką bendrai patalpos nuotaikai. Įvairėjant klientų poreikiams, platėja ir rinkos pasiūla. Tam, kad būtų lengviau nepasimesti vidaus durų pasiūlos įvairovėje, Delta Durys komanda dalinasi informaciją apie populiariausių vidaus durų rūšių pliusus bei minusus.

 

 

Medinės durys: pliusai ir minusai

Medinės durys yra laiko patikrinta klasika. Jos gali pridėti jaukumo bei natūralaus grožio bet kokiai erdvei. Medinės durys yra patvarios ir esant tinkamai priežiūrai gali tarnauti ir visą amžių. Tačiau, jos dažniausiai būna brangios, reikalauja daugiau priežiūros nei kitos durų rūšys. Taip pat medinės durys labiau linkusios blukti, iškrypti, skilti esant temperatūros pokyčiams, brinkti esant didelei drėgmei.

Danga Konstrukcija Kaina Stlius Didžiausi minusai Didžiausi pliusai
Lakas / dažas/ lakas vandens pagrindu (beicas) Medžio masyvas, klijuota mediena, gali būti papildomai faneruojama (tokiu būdu ant medienos dedama plona MDF plokštė ir ant jos klijuojama natūralus įvairaus medžio lukštas) Dažniausiai brangios. Kaina už komplektą svyruoja nuo 550€ Dažniausiai klasikinis, tačiau gali būti ir modernus, ir minimalistinis “Gyvos”
Linkusios krypti, brinkti, trauktis, skilti, blukti
Su tinkama priežiūra gali būti amžinos.

 

Dažytos durys: pliusai ir minusai

Dažytos durys populiarios todėl, kad sukuria švaraus, estetiškai lengvo interjero įvaizdį, Tokios durys gali būti dažomos bet kokia spalva, todėl jos yra labai universalios. Jas taip pat lengva prižiūrėti, kadangi bet kokius dažų  nubrėžimus galima pataisyti radus tokio pat atspalvio durims tinkančio dažo. 

Danga Konstrukcija Kaina Stlius Didžiausi minusai Didžiausi pliusai
Dažas – emalė  Karkasas medinis, ant viršaus dedama MDF plokštė (skydas) ir ji dažoma (specialūs džai – emalė). Užpildai gali būti tiek lengvo tipo, tiek įvairūs pilnaviduriai Nėra pigios. Dėl dažymo darbų, kurie yra brangūs ir reikalauja daug įrangos, kaina už komplektą svyruoja nuo 400€. Gali būti tiek klasikinis, tiek modernus, tiek minimalistinis Dažas gali blukti, skilti Normalus nusidėvėjimas gali būti lengvai prižiūrima toios pat spalvos dažais, suteikia interjerui lengvumo

 

Faneruotos durys: pliusai ir minusai

Faneruotos durys gaminamos klijuojant ploną natūralios medienos lukštą ant durų karkaso, padengto plona MDF plokšte. Tokios durys atrodo natūraliai, tačiau nėra tokios brangios kaip medinės durys. Faneruotos durys yra mažiau linkusios krypti negu medinės durys, tačiau esant dangos pažeidimui taisymas gali būti brangus bei sudėtingas, gali kisti spalva.

Danga Konstrukcija Kaina Stlius Didžiausi minusai Didžiausi pliusai
Natūralios medienos lukštas, klijuojamas briaunomis ant specialiai paruošto durų karkaso Karkasas medinis, ant viršaus dedama MDF plokštė, kurią apklijuoja natūraliu lukštu ir padengia laku/dažo/beicuoja. Užpildai gali būti tiek lengvo tipo, tiek įvairūs pilnaviduriai Nėra pigios, tačiau yra pigesnės nei medinės durys. Standartiškai komplekto kaina svyruoja nuo 350€ Gali būti tiek klasikinis, tiek modernus, tiek minimalistinis Su laiku gali kisti spalva, esant stipriam dangos pažeidimui remontas gali būti arba neįmanomas, arba sudėtingas bei brangus Atrodo natūraliai ir yra pigesnės negu medinės durys

 

Ekofaneruotės durys: pliusai ir minusai

Ekofaneruotės durys gaminamos labai panašiu principu, kaip ir faneruotės (iš ten pavadinimų giminingumas), tačiau ekofaneruotė yra medžio tekstūrą imituojanti plastiko plėvelė. Tokios durys atrodo ne taip natūraliai kaip medinės ar faneruotos durys, tačiau tobulėjant technologijoms klientai vis dažniau renkasi ekofaneruotės duris dėl gero kainos ir kokybės santykio. Tokios durys atsparios įbrėžimams (žinoma, esant giliam pažeidimui remontas beveik neįmanomas), ekofaneruotė nėra klijuojama briaunomis, kaip faneruotė, o kiekviena detalė “apvelkama” iš visų pusių, todėl ekofaneruotė “neatsiknoja”, taip pat spalva neblunka.

Danga Konstrukcija Kaina Stlius Didžiausi minusai Didžiausi pliusai
Speciali plėvelė, imituojanti medžio tekstūrą, kuria apvelkama kiekviena atskira durų detalė
(ekofaneruotės duris galima būtų prilyginti “grindų laminatui”
Karkasas medinis, ant viršaus dedama MDF plokštė. Kiekviena detalė (pavyzdžiui, vertikalus,  karkasas) apvelkama ekofaneruotė ir vėliau tos durys yra arba susukamos varžtais arba suklijuojamos. Pigesnis segmentas. Geriausias kainos – kokybės santykis.
Kaina svyruoja nuo 300€.
Dažniausiai modernus, tačiau gali būti tiek klasikinis, tiek minimalistinis Esant stipriam dangos pažeidimui dažniausiai neberemontuojamos Atsparios mechaniniam poveikiui, neblunka spalva

 

Laminuotos durys: pliusai ir minusai

 

Laminuotos durys gaminamos panašiu principu kaip faneruotos bei ekofaneruotės durys, tačiau laminatas yra plonesnė nei ekofaneruotė plėvelė ir neturi tekstūros, todėl galima sakyti, jog šios durys atrodo mažiau natūraliai. 

Danga Konstrukcija Kaina Stlius Didžiausi minusai Didžiausi pliusai
Speciali plėvelė, ant kurios atspaudinamas norimas piešinys, dažniausiai kiekviena detalė apvelkama atskirai Karkasas medinis, ant viršaus dedama MDF plokštė. Kiekviena detalė (pavyzdžiui, vertikalus,  karkasas) apvelkama laminatu ir vėliau tos durys yra arba susukamos varžtais arba suklijuojamos. Pigiausias segmentas. Kaina svyruoja nuo 280€ Dažniausiai modernus, tačiau gali būti tiek klasikinis, tiek minimalistinis Esant stipriam dangos pažeidimui dažniausiai neberemontuojamos Atsparios mechaniniam poveikiui, neblunka spalva

 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA