Kreipdamiesi konsultacijos apie duris, klientai dažniausiai klausia ar montuojame duris. Atsakymas paprastas – taip. 
Montavimas yra kompleksiškas, tikslumo ir išmanymo reikalaujantis darbas. Jį geriausia patikėti profesionalams.
Ekspertų darbo vingrybės klientui nėra būtinos žinoti, tačiau yra punktų, kuriuos klientui tikrai reikėtų išmanyti apie montavimą prieš įsigyjant duris.

 

Vidaus durų pamatavimas

Be kokybiško matavimo kokybiško montavimo būti negali. Todėl, jeigu klientai pageidauja montavimo paslaugos, BŪTINAI važiuojame patys išsimatuoti. Naujoms durims yra matuojama anga, į kurią tos durys bus statomos. Todėl, pavyzdžiui, jeigu naujos durys bus statomos į senųjų durų vietą, prieš atvykstant meistrui, reikėtų (pagal galimybes) nuimti durų apvadus – tada bus išmatuojami faktiniai angos matmenys.
Jeigu naujos durys statomos į naujai formuojamas angas, visada rekomenduojame susisiekti ir aptarti formuojamų angų matmenis, kad vėliau užsakant duris nekiltų jokių papildomų neaiškumų, netikslumų, neatsirastų papildomų reikalingų darbų, nestandartinių matmenų ar pailgėjusio termino. Kiekviena durų rūšis turi savo standartų rėmus.
Kadangi durys yra montuojamos jau ant paklotų grindų, o matavimas dažnai atliekamas dar nesant grindims, rekomenduojame grindų tiekėjo užklausti apie matmenis, kiek pakils grindys.
Pamatavimo metu yra įvertinama montavimo darbų kaina. Ji yra aptariama meistro su klientu, paaiškinami visi darbai ir jų kainos. 
Todėl galutinė užsakymo sąmata gali būti sudaryta tik po meistro išsimatavimo remiantis faktiniais durų angų matmenimis.

Jeigu klientai patys planuoja montuoti duris, užsakymui pateikti pilnai pakanka pačių klientų pateiktų matmenų (vėl gi, svarbu paminėti, jog užsakymui pateikti praktiškai visada yra prašomi angų matmenys).
Kaip matuoti? Matuojama faktinė anga. Reikalingi trys matmenys:
1) durų angos aukštis (matuojama nuo grindų iki angos viršaus). Išmatuokite viršutinę kraštinę keliose vietose ir pateikdami užsakymą, pateikite ŽEMIAUSIO taško matmenį. Taip pat nepamirškite įvertinti grindų.
2) durų angos plotis (matuojamas angos plotis). Išmatuokite keliuose taškuose ir pateikite SIAURIAUSO taško matmenį.
3) durų angos gylis/sienos storis (matuojamas angos gylis). Pamatuokite keliuose taškuose ir pateikite PLAČIAUSIO taško matmenį.

Dar vienas labai svarbus matmuo – apvadų dengiamumas. T.y. kiek reikalinga uždengti apvadais. Pavyzdžiui, faktinis angos aukštis yra 2060mm. Tačiau apdailininkai sieną paruošė ne iki pat durų angos krašto, nes dažnas argumentas yra “durys uždengs”. Taigi, turime angą 2060mm aukščio. Viskas puiku. Tačiau aukščiausias taškas, kiek turi “durys uždengti” yra 2140mm. Tokiu atveju reikalingi nestandartiniai sprendimai: platesni apvadai, paaukštinimų formavimas, kas išbrangina kainą. Todėl prašykite savo apdailos meistrų, kad paruoštų sienas iki pat durų angų. 
Tai matuojantis turėkite dar minty ir ketvirtą matmenį – apvadų dengiamas aukštis bei plotis.

Standartiniai durų angų matmenys:  2060 x 700, 2060 x 800, 2060 x 900, 2060 x 1000
Standartiškas durų apvadų dengiamumas:  2090 x 760, 2090 x 860, 2090 x 960, 2090 x 1060 

 

Vidaus durų paruošimas montavimui

Praktiškai visos durys atvažiuoja iš skirtingų gamyklų atskiromis detalėmis, t.y. varčios, staktos, apvadai, praplatinimai ir kt.

Duris pagal kliento matmenis ir poreikius ruošiame patys savo dirbtuvėse, todėl turime platų vyrių, spynos mechanizmų pasirinkimą. 
Kas yra paruošimas montavimui? Tai yra taip vadinamas “durų surinkimas į bloką” – stakta supjaunama pagal matmenį, susukama, jeigu reikalingi, pripjaunami praplatinimai (pagal sienos storį), įfrezuojama kiaurymė spynos mechanizmui bei vieta spynos plokštelei staktoje,  jeigu reikalinga, atliekami įfrezavimo darbai tam tikriems vyriams, varčia pakabinama ant vyrių, taip pat atliekami papildomi darbai, pavyzdžiui, trumpinimai, ardymai, slenksčių paruošimas, automatinių slenksčių frezavimai ir kt.).
Montuotojai į objektą duris dažniausiai vežasi pilnai paruoštas montavimui. 
Jeigu klientas pats planuoja montuotis duris arba turi savo meistrus, visada klausiame, kiek turi būti paruoštos durys (ar turimas spynos frezavimo šablonas, ar bus galimybė prisipjauti pagal matmenį praplatinimus arba susirinkti, susisukti staktą, pagaminti varčią ant vyrių ir kt.). Visus šiuos darbus galima užsakyti arba galima jų neužsakinėti.
   

Vidaus durų montavimas

Į objektą durys atvežamos paruoštos montavimui, t.y. surinktos į bloką. 

 

Klientas turi pilną teisę apžiūrėti kiekvieną produktą atskirai ir įvertinti jo kokybę. Jeigu klientas leidžia montuotojui montuoti, vėliau pateikiamos pretenzijos dėl pačių produktų kokybės bus vertinamos pardavėjo nuožiūra.
Montuotojai naudoja daugybę profesionalių įrankių, kurių aptarnavimas įskaičiuojamas į montavimo darbų kainą.
Staktos pripjaunamos pagal grindų matmenį (todėl dirbtuvėse staktų apačios niekada nebūna pripjaunamos).
Durys statomos pagal gulsčiuką.
Visų pirma durys yra “išstatomos” (dažnai naudojamas meistrų terminas) – įstatomos į angą ir jų stovėjimo pozicija angoje įtvirtinama pleištais.
Tuomet varčia nuimama nuo vyrių ir padedama į šalį (tiesa, ne visi meistrai nusiima varčią montuodami). Stakta specialiais varžtais prisukama į profilį (sieną). Tada užkabinama varčia atgal, užfiksuojama padėtis ir tarpas tarp staktos ir angos papildomam tvirtumui ir garso izoliacijai užpučiamas montažinėmis putomis (montuotojų vadinamu “Makrofleksu”).
Tai akimirkai darbai su šiuo durų komplektu sustoja – laukiama, kol sustings putos. Putų stingimo laikas yra nuo valandos iki trijų valandų.
Sustingus putoms yra nupjaunamas jų perteklius. Primatuojami apvadai ir jie sudedami (jeigu yra gaubiantys) arba prikalami (jeigu kalami).
Na, ir, žinoma, susukamos rankenos.

 

Po vidaus durų montavimo darbų

Po užbaigtų montavimo darbų atliekamas darbų įvertinimas ir objekto taip vadinamas “pridavimas”. Klientas turi pilnai apžiūrėti ir, jeigu neturi pretenzijų, pasirašyti prekių priėmimo perdavimo aktą su prierašu “Pretenzijų neturiu” arba, radęs trūkumus, kurių su meistru objekte iš karto sutvarkyti nepavyksta, pildomas prekių perdavimo – priėmimo aktas su išsamiai aprašytomis pretenzijomis. Visi prekių priėmimo-perdavimo aktai pasiekia administraciją ir atitinkamai aktai su pretenzijomis nagrinėjami ir sprendžiami sutarties pagrindu. 

Durų montavimas priskiriamas statybiniams darbams dėl to, kad durų funkcionalumui užtikrinti objekte yra vykdomi funkcinių detalių pripjovimo darbai, dažniausiai būna drožlių, dulkių. Taip pat pakuotės, kurios laikomos sandėlyje gali būti dulkėtos. Todėl tokiems darbams derėtų tinkamai pasiruošti:
jeigu yra baldų ar kitų saugomų daiktų, juos pridengti plėvele
pagal galimybes atlaisvinti patalpas darbuotojams dirbti, išskirti vietą pripjauti reikalingas detales tiesiai objekte. Pjaunama objekte, kadangi viskas vietoje derinama pagal faktą.

Meistrai su savimi į objektą vežasi dulkių siurblį, kuris traukia dulkes pripjaunant detales, tačiau kažkoks statybiniu dulkių kiekis gali likti. 
Meistrai po savęs susirenka ir išsineša statybines šiukšles, susirenka gamyklinę pakuotę (jeigu klientas neprašo jos palikti).

Taigi, durų montavimas yra kompleksiškas bei įgūdžių reikalaujantis darbas. Prieš planuojant durų keitimą visada reikia pasikonsultuoti su specialistais. Paklausti juk nieko nekainuoja :)

 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

 

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA