Vidaus durų pagrindinė funkcija yra atskirti (arba apjungti erdves). Dažnai žmonėms atrodo, jog durys yra tiesiog…. durys. Tačiau nedažnas susimąsto, kiek daug detalių sudaro duris ir kas jas padaro funkcionaliomis.
Šiuokart Delta Durys komanda surinko informaciją apie vidaus durų spynas: kokios yra populiariausios vidaus durų spynų rūšys ir ką reikėtų apie jas žinoti, kad išsirinktumėte sau labiausiai tinkantį spynos mechanizmą.

 

Vidaus durų spynos mechanizmų rūšys


Anksčiau į visas duris buvo dedami spynos mechanizmai metaliniais korpusais bei metaliniais liežuvėliais (pavyzdžiui, spyna 2014(nuotr.)).   Dabar durų su tokiomis spynomis (arba frezavimu tokioms spynoms) galima įsigyti SENUKAI arba DEPO prekybos centruose. Šios spynos puikiai atlieka savo funkciją ir yra pakankamai nebrangios, tačiaų klientai jų beveik nebepageidauja, nes šie spynos mechanizmai veikia pakankamai garsiai (metalinis liežuvėlis garsiai trenkiasi į metalinę atsakomąją staktoje).

Šiuolaikinis žmogus sekdamas naujas technologijas bei galimybes siekia ne tik funkcionalumo, bet ir komforto, todėl rinkoje per paskutinius 10 metų atsirado nemažai naujovių, pavyzdžiui, tylaus veikimo, magnetinės, liečiamos spynos – jas visas galima dėti į vidaus duris.

Tylaus veikimo (tylaus varstymo) spynos mechanizmai
Jų pagrindinė ypatybė ta, jog jų liežuvėlis nebe metalinis, o plastikinis (poliamidinis). Yra daugybė gamintojų, gaminančių šias spynas. Šios spynos gali būti be rakinimo, rakinamos raktu arba su WC užraktu. Šie spynos mechanizmai universalūs ir ilgaamžiai.

Magnetiniai spynos mechanizmai
Šių spynos mechanizmų pagrindinė ypatybė ta, jog jų liežuvėlis yra magnetas, kurį pritraukia speciali magnetinė atsakomoji, įmontuojama staktoje. Tam, kad uždarytumėme duris – nebereikia nulenkti rankenos, nes magnetukas, esantis durų varčioje prisitraukia prie magnetinės atsakomosios, esančios staktoje, tik priglaudus varčią prie staktos. Šiuos spynos mechanizmus ekspertai rekomenduoja montuoti į tas duris, kuriose dedami reguliuojami vyriai (pavyzdžiui, nematomi) todėl, kad esant natūraliam varčios karkaso judėjimui (arba staktos judėjimui - pavyzdžiui, “prasėdant” naujiems pastatams), magnetukas, gali nebeprisitraukti (šiems spynos mechanizmams reikalinga galimybė pareguliuoti varčios padėtį). Šie spynos mechanizmai modernūs ir ilgaamžiški.


Liečiami spynos mechanizmai
Jų pagrindinis privalumas tas, kad jie gali būti naudojami ir be rankenos. Jų liežuvėlis taip pat veikia magneto principu, tačiau tas magnetas pasileidžia nenulenkus rankenos, o tik pastūmus duris. Iš kitos pusės durys atsidaro patraukus rankeną. Magneto stiprumas gali būti reguliuojamas pagal poreikį. Pats spynos mechanizmas uždengiamas plastikiniu dangteliu (gali būti įvairių spalvų). Šie spynos mechanizmai dažniausiai dedami į nematomas (slepiamas) duris kartu su slepiamais vyriais tam, kad būtų matoma kiek įmanoma mažiau funkcinių durų detalių. Modernūs ir ilgaamžiški.


Visi šie spynos mechanizmai gali būti dedami pagal kliento poreikius. Praktiškai visi spynos mechanizmai turi plačią spalvų pasirinkimo įvairovę (metalo, žalvario, balta, juoda, auksinės ir kt. spalvos) ir derinami prie kitos durų furnitūros (vyrių, rankenos) arba aplinkoje esančios furnitūros (spintelių rankenėlės ar maišytuvo spalva) arba minimalistiniu atveju derinama prie dažomų durų spalvos.Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

 

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA