Kokios durys tinka į vonios kambarį?

Labai dažnai iš klientų girdime klausimą “ar turite durų, tinkančių vonios kambariui?”. Atsakymas yra labai paprastas – taip, turime durų, tinkančių vonios kambariui. Visos mūsų asortimento durys yra tinkamos vonios kambariui, jeigu yra įrengta tinkama ventiliacija ir nėra “stovinčio” vandens. Kitaip tariant, mūsų siūlomų durų į pirtį nesiūlome dėti, tačiau esant adekvačiai ventiliacijos sistemai VISOS mūsų siūlomos durys yra tinkamos dėti į vonios kambarį.
Svarbu paminėti, jog vidaus durų specialistai pagal kambarius neskirsto. Atsigręžus į senesnius laikus, tikrai retai kuriuose butuose ar namuose į vonios kambarį būdavo dedamos kitokios durys nei visose kitose patalpose, nors vėdinimo sistemos senos statybos namuose (pavyzdžiui, blokiniuose) dažniausiai yra prastos. Dėl to dažniausiai apie vonios duris klausia tie klientai, kurie susidūrė su senos statybos namų ventiliacijos problemomis.

Na, o stebint dabartines modernias vėdinimo tendencijas, kurios diegiamos tiek naujuose, tiek renovuojamuose senos statybos namuose, toks terminas kaip “vonios durys” iš viso turėtų išnykti. Šiais laikais žmonės visų pirma renkasi dizainą, o tada jau domisi to dizaino durų savybėmis.

Santykinis drėgnumas

Sutartyje nurodoma viena iš sąlygų vidaus durų transportavimui, sandėliavimui bei eksploatacijai – santykinis drėgnumas neturi viršyti 45%.
Ką tai reiškia? Santykinis drėgnumas nusako vandens garų kiekį ore. Normalus arba palankus santykinis drėgnumas žmogui yra 40-60%.
Išgirdę tokius skaičius klientai išsigąsta. Bijoti nėra ko. Kai maudomės, vandens garų ore stipriai padidėja ir santykinis oro drėgnumo procentas užauga. Tačiau, baigus maudytis tereikia vieno – išvėdinti patalpą (geriausias būdas – atverti duris ir jas palaikyti atidarytas kokias geras 10-15 minučių). Vandens garų koncentracija vonios patalpoje sumažėja ir santykinis drėgnumas grįžta vėl į įprastas normas. 

Kurios rūšies durys tinka į vonios kambarį?

Visos mūsų siūlomos durys (tiek faneruotos, medinės, ekofaneruotos, dažytos ar laiminuotos) puikiai tinka, jeigu yra tinkama oro cirkuliacija ir laiku vėdinamos patalpos. Esant prastesnei oro cirkuliacijai, varčios apačioje galima papildomai išfrezuoti ventiliacines groteles.
Svarbu paminėti, jog visos mūsų tiekiamos durys yra pagamintos iš medienos ir jos gaminių, todėl tokias duris bet kuriuo atveju reikia saugoti nuo drėgmės – t.y. jos neturėtų “maudytis” kartu su jumis, o papuolus vandeniui – turi būti nusausinamos. Jeigu medienos ar jos gaminių produktas merkiamas vandenyje, jis tikrai išsiklaipys ir pūsis, nes mediena turi polinkį sugerti vandenį. Kiekvienos rūšies durys turi atitinkamą dangą, pavyzdžiui, medžio masyvo ar faneruotos durys dengiamos laku, dažytos durys dengiamos kietu dažu, vadinamu emale, ekofaneruotės durys dengiamos stora plastikine plėvele, laminuotos durys dengiamos laminatu (PVC). Visos šios dangos apsaugo medieną bei jos gaminius, esančius durų struktūroje nuo aplinkos poveikio, kuri gali deformuoti patį durų karkasą.
Kadangi kiekvienas objektas (butas, namas, ofisas, sandėlio patalpa ir kt.) yra skirtingas ir kiekviena funkcinė durų detalė (staktos, praplatinimai, apvadai) yra pripjaunama objekte pagal faktinius grindų, sienų) matmenis, po montavimo rekomenduojame klientams durų staktos, praplatinimų bei apvadų sandūrą su grindimis padengti specialia silikonine priemone, kuri apsaugotų perteklinės drėgmės patekimą. Silikonas su laiku traukiasi, todėl rekomenduojama vis kartas nuo karto atnaujinti apsaugą.

Vidaus durų montavimas

Durys turi būti apsaugotos nuo tiesioginio vandens patekimo, t.y. 1)jeigu durys montuojamos šalia tiesioginio vandens šaltinio (dušo/vonios), tuomet dušas/vonia turi būti atitvertas apsaugine užuolaida ar specialia sienele, kad nebūtų tiesioginio vandens patekimo ir būtų galima išvengti durų funkcinių elementų deformavimosi, o taip pat 2)apvadas, kuris yra arčiausiai vandens šaltinio, turi būti užteptas apsauga nuo vandens patekimo. Patekus vandeniui, kiekviena detalė turi būti nusausinama.

 

Vidaus durų priežiūra

Apie vidaus durų priežiūrą galite pasiskaityti Delta Durys straipsnyje ČIA
Plaunant grindis taip pat svarbu gerai nusausinti grindis, kad durų detalės nestovėtų vandenyje. 

 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA