Statistinis žmogus vidutiniškai per savo gyvenimą išgyvena  du remontus (taip, būtent, IŠGYVENA), todėl visiškai normalu, jog dažnas  nė nežino, ko griebtis norėdamas tinkamai išsirinkti medžiagas, nepermokėti ir sutaupyti laiko.
Specializuotose statybinių medžiagų parduotuvėse dirba vadybininkai, kurie geba atsakyti į visus rūpimus klientui klausimus. Tačiau sudėtingiausia būna dirbti su žmogumi, kuris net neįsivaizduoja nuo ko pradėti rinktis.
Todėl Delta Durys komanda paruošė lengvą planą, nuo ko pradėti ieškoti durų ir kaip užsakyti duris tik vieną kartą nuvažiavus į parduotuvę.Nuo ko pradėti ieškoti vidaus durų?

 


Taigi, visų pirma išties reikėtų pradėti nuo elementaraus “gūglinimo”. Internete pasidairyti dizaino idėjų, kurios traukia akį (pavyzdžiui, platformose Facebook, Google, Instagram, Twitter, Pinterest ir kt. yra daugybė vaizdinės medžiagos, susijusios su dizainu). Išsisaugoti šias vaizdines idėjas ir pagal jas jau ieškotis konkretesnių pavyzdžių internetinėse durų svetainėse. Taigi, idėja, maždaug, kas gražu ir kas patinka, jau yra. Keliaujame toliau.


Antra, esant vaizdinei idėjai, reikia žinoti, ar yra galimybė išpildyti tą idėją. Ir į šį klausimą galima atsakyti tik žinant durų angų, į kurias bus statomos durys, matmenis. Nors kartais atrodo, jog durys yra tiesiog durys, durų specialistams kartais svarbus kiekvienas centimetras. Angos aukštis x angos plotis x angos gylis (sienos storis). Šie matmenys gali būti preliminarūs, tačiau jie nurodys, ar angos yra daugmaž standartinės ir kokie durų tiekėjai Jums gali tikti. Bet kuriuo atveju, prieš užsakymo atlikimą, visada galima išsikviesti durų matavimo specialistą išmatavimui.

 

Trečia. Nusimatyti terminus. Užsakymai skirstomi į skubius ir neskubius.
Skubūs užsakymai (trunka nuo savaitės iki 3 savaičių) gali būti vykdomi, kuomet kliento užklausa atitinka kelis kriterijus: 1) matmenys yra standartiniai ir sandėliuose yra pakankamas tinkamo produkto likutis arba planuojamas labai greitas papildymas , 2) kliento dizaino poreikis yra sandėliuose arba planuojamas greitas papildymas.
Neskubūs užsakymai gali trukt nuo mėnesio iki 4 mėnesių. Jiems priklauso individualūs dizaino poreikiai, retai sandėliuojama spalva, modelis arba nestandartiniai nesandėliuojami matmenys.

SVARBU nusimatyti, jog, jeigu yra montuojamos durys su apvadais, jos turi būti montuojamos jau prieš pat remonto darbų pabaigą, t.y. montuojamos ant paklotų grindų bei tarp dažymų (t.y. pirmas sienų dažymas jau yra įvykdytas) ir antras sienų dažymas vykdomas po durų montavimo darbų.
Tačiau jeigu pasirenkamas Invisible (nematomų) durų tipas, tuomet reikia žinoti, jog jos yra montuojamos taip pat geriausia jau ant pagrindo (t.y. jau ant paklotų grindų), tačiau po jų sumontavimo dar vykdomi sienų apdailos darbai (t.y. yra užglaistomos staktos (paslepiamos į sieną) ir atliekamas dažymas (arba kita sienos apdaila).

Ketvirta. Nusimatyti funkcines – dizaino detales – furnitūrą (spynos mechanizmas, vyriai, rankenas). Ar norite minimalistinio dizaino? Ar norite, kaip tik, kad furnitūra išsiskirtų iš visos durų plokštumos? 


Penkta. Nusimatyti biudžetą. Šiam momentui standartinis durų komplektas su montavimo darbais kainuoja NUO maždaug 300Eur. Ekofaneruotės durys šiai akimirkai yra vienas pigesnių segmentų (kaina svyruoja nuo 300Eur). Brangesnis segmentas dažytos MDF durys (kaina svyruoja nuo 400Eur), dar brangesnis segmentas būtų natūralaus lukšto (faneruotos) durys (kaina svyruoja nuo 450 – 500Eur), brangiausias segmentas, žinoma, yra medžio masyvo durys – jų kaina svyruoja nuo 550Eur ir aukštyn. Žinoma, kainos apskaičiavimui įtaką turi tiek dizaino poreikis, tiek matmenys, tiek furnitūros pasirinkimas. Todėl bent preliminariems skaičiavimams reikalingas kliento estetinių lūkesčiai bei erdvės, kurioje stovės durys, įvertinimas.


Šešta. Nusimatyti, kas atliks montavimo darbus. Dažnai į remontą teikiančios įmonės paslaugų sąmatą yra įtraukiamas ir durų montavimas. Galima rinktis pilną remonto paslaugų tiekimo įmonės pasiūlymą (tik reikia išsiaiškinti, kokio paruošimo durys yra reikalingos -surinktos į bloką ar yra galimybė patiems pasiruošti montavimui). Durų tiekimo įmonės praktiškai visada turi savo montuotojus (arba bent jau meistrus, kuriuos gali patikimai rekomenduoti). 
Saugiausias kliento atžvilgiu pasirinkimas yra imti duris su visa furnitūra, priedais bei darbais iš vienos įmonės todėl, kad, iškilus kažkokioms problemoms su durimis, bus aišku, kas atsakingas (tam yra teikiama garantija, o kuomet montavimo (ar surinkimo darbus) teikia trečia šalis – garantinių įsipareigojimų teikimo sąlygos peržiūrimos).


Septinta. Pasidalinti visa šia informacija su vadybininku. Šiais laikais labai populiaru rašyti užklausas el.paštu. Į tokią užklausą galima sudėti visą informaciją ir pagal tą informaciją durų specialistas galės pateikti patikslinančius klausimus, įvertinti terminus, galimybes bei, žinoma, kainą. Tokią užklausą galima suformuluoti vieną bendrą ir išsiųsti į keletą įmonių. Vadybininkai stengsis pateikti optimalų kainos ir kokybės variantą pagal pateiktus duomenis. Gavus keletą pasiūlymų galima rinktis, kur nuvažiuoti suderinti galutinių detalių (spalvos, modelio, vyrių, spynos mechanizmo, rankenos), užsakyti (jeigu reikalinga) matavimo paslaugą ir atlikti užsakymą.


 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!
 

 

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA