Šią akimirką vis labiau populiarėja klientų užklausos apie atvirkštinio varstymo duris. Atvirkštinis varstymas mūsų rinkoje išpopuliarėjo su atėjusiomis į madą nematomomis (Invisible) durimis. Atvirkštinis varstymas galimas tiek nematomoms durims (populiaru), tiek ir standartinėms durims (mažiau populiaru – t.y. ne visi tiekėjai, gamintojai tai daro).
Dažnai besikreipdami klientai žino terminą “atvirkštinio varstymo durys”, tačiau iki galo nesupranta jo esmės. Todėl Delta Durys komanda surinko informaciją apie atvirkštinio varstymo duris bei palygino šį durų varstymo tipą su standartinio varstymo durimis. 

Standartinio varstymo durys

Jų veikimo principas yra paprastas dėl to, kad jos atsidaro IŠ patalpos, t.y., norint patekti į patalpą, duris traukiame į save ir užeiname.

Jos būna DEŠININĖS

   
Dešinines duris šioje nuotraukoje galime nustatyti ne tik pagal tai, kokia kryptima atsidaro durys iš patalpos (dešine kryptimi), bet ir pagal tai, kurioje pusėje yra vyriai (dešinėje). Šios durys atsidaro PRIEŠ laikrodžio rodyklę.


KAIRINĖS

  
Kairines duris šioje nuotraukoje galime nustatyti ne tik pagal tai, kokia kryptima atsidaro durys iš patalpos (kaire kryptimi), bet ir pagal tai, kurioje pusėje yra vyriai (kairėje). Šios durys atsidaro PAGAL laikrodžio rodyklę.

 

Standartinio varstymo durų privalumai ir trūkumai

Privalumai Trūkumai

1. Saugios – naudojamos patalpose, iš kurių būtinas evakuavimasis (t.y. žmogus, bėgdamas iš pavojingos situacijos stumia duris nuo savęs į lauką)

1. Atsidarydamos į išorę, užima erdvę iš patalpos (pavyzdžiui, koridorių).

2. Varstomos 180 laipsnių (jeigu nėra jokių trukdžių (baldų ir pan. ir, jeigu tai leidžia vyriai)


 

2. Šiose duryse galima montuoti visų rūšių vyrius, tačiau jie bus matomi iš koridoriaus pusės. Todėl, jeigu norima, kad vyrių nesimatytų, rekomenduojama dėti nematomus vyrius, kurie yra brangesni.
 

3. Montuojamos koridoriuje, kuriame yra daug durų, jos yra privedamos iki sienos krašto, todėl siena atrodo tvarkinga ir lygi.


 

Atvirkštinio varstymo durys

Jų veikimo principas toks, kad jos atsidaro Į patalpos vidų, t.y., norint patekti į patalpą, duris stumiame nuo savęs ir užeiname.

Jos, kaip ir standartinio varstymo durys būna DEŠININĖS

Dešinines duris šioje nuotraukoje galime nustatyti pagal tai, kurioje pusėje bus vyriai, kuomet trauksime duris Į SAVE. Taip pat galima nusistatyti kryptį pagal tai, kurioje durų pusėje yra rankena, kai mes duris stumsime NUO SAVĘS.

KAIRINĖS


Kairines duris šioje nuotraukoje galime nustatyti pagal tai, kurioje pusėje bus vyriai, kuomet trauksime duris Į SAVE. Taip pat galima nusistatyti kryptį pagal tai, kurioje durų pusėje yra rankena, kai mes duris stumsime NUO SAVĘS.

Atvirkštinio varstymo durų privalumai ir trūkumai

Privalumai Trūkumai
1. Jos yra sumontuojamos lygiai su koridoriaus siena, tačiau atsidaro į patalpos vidų

1. Varstomos į vidų gali nepilnai atsidaryti (jeigu angos gylis/sienos storis didelis). 

2. Neužima vietos koridoriuje. 2. Negalima montuoti ten, kur yra durų atidarymo reikalavimai įvardinti “nuo savęs”. 
  3. Galima montuoti tik slepiamus vyrius.

 

Standartinio ir atvirkštinio varstymo durų palyginimas

Standartinio varstymo durys Atvirkštinio varstymo durys
Varstymas IŠ patalpos Į patalpą
Kryptis  Kairinės/dešininės Kairinės/dešininės
Montavimas Lygiai su išorine patalpos siena Lygiai su išorine patalpos siena
Varstymo galimybės 180 laipsnių (jeigu leidžia vyriai (išoriniai, frezuojami, slepiami, reguliuojami..) bei nėra trukdžių prie sienos, į kurią varstosi durys) 180 laipsnių, jeigu leidžia vyriai (slepiami) ir sienos storis nėra per gilus, kad trukdytų vyrių atsivėrimui
Spynos mechanizmas Bet kokios rūšies Bet kokios rūšies (dažniausiai standartinėje komplektacijoje dedamas magnetinis)
Kaina Pigesnės Dažniausiai brangesnės

 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

 

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA