Durų rankena yra dažnai nelabai pastebima, tačiau svarbi interjero detalė, nes suteikia durims ne tik funkciją atsidaryti/užsidaryti, bet ir padeda sukurtį estetinį įspūdį apie interjerą bendrai. Į paskutiniąją rankenos funkciją ypatingai atsižvelgiama siekiant parduoti ar išnuomoti nekilnojamą turtą, nes tinkamai parinktos durų rankenos gali suteikti interjerui reikiamą įvaizdį  be didelių investicijų.  
Kadangi be durys be rankenų retai kada funkcionuoja, todėl Delta Durys komanda surinko trumpą sąrankėlę, kokios dabar yra populiariausios vidaus durų rankenų rūšys ir ką apie jas reikėtų žinoti.

 

Durų rankenų rūšys

 

Būna patraukiamos, burbulinės, lenkiamos.

Patraukiamos rankenos (pagal formą gali būti panašios į sąsagą). Dažnai naudojamos, pavyzdžiui, parduotuvių vitrinoms. Veikia principu “traukti” arba “stumti” (jeigu durys varstomos į vidų. Gali būti naudojamos be spynos mechanizmo, o taip pat gali būti naudojamos su mechanizmu “Touch” (straipsnis apie spynos mechanizmus čia).

Burbulinės rankenos (joms galima priskirti ir individualių dizainų rankenas, kurios pasirenkamos ne dėl funkcionalumo, o kaip dizaino elementas). Naudojamos nedažnai dėl savo nepatogumo (pavyzdžiui, drėgnomis rankomis gali būti sudėtinga pasukti rankeną). Gali būti naudojamos su rakinimu arba gai būti naudojamos kaip tiesiog patraukiamos be spynos mechanizmo (arba su mechanizmu “Touch” – (straipsnis apie spynos mechanizmus čia).
 
Lenkiamos rankenos yra pačios populiariausios dėl savo funkcionalumo ir patogumo. Dažniausiai renkamasi pagal tai, ar patogu laikyti rankoje, ar minkštai ir patogiai lenkiasi (dėl spyruoklės). Lenkiamų rankenų būna įvairių (pavyzdžiui, su rozetėmis (apvaliomis, kvadratinėmis), be rozečių (nematomoms durims), klasikinės, modernios, būna gaminamos individualaus dizaino). Nuo dizaino priklauso ir, žinoma, kaina. Kuo įmantresnis dizainas – tuo brangesnė rankena.


        
Taip pat kaina priklauso ir nuo gaminio sudėties.

Populiariausios šiai akimirkai yra cinko-aliuminio lydinio rankenos.
Pliusai: geras kainos – kokybės santykis, ilgaamžiškos, tvirtos, nebrangios, atrodo estetiškai gražiai, nerūdija (galima dėti į vonios ar virtuvės patalpas), galimi įvairūs dizainai.
Minusai: netinkamos lauko sąlygoms.
 https://deltadurys.lt/index.php?route=product/product&path=105_131_134&product_id=782 

Nerūdijančio plieno rankenos.
Pliusai: ilgaamžiškos, nesibraižo
Minusai: dažniausiai būna labai paprasto “industrinio” dizaino, šaltos liesti.


Žalvarinės rankenos gaminamos iš žalvario karštojo štampavimo būdu. 
Pliusai: aukščiausia kokybė ir ilgaamžiškumas, išskirtinis dizainas, papildomai galimas metalo galvanizavimas (garantija prailginama iki 20 ar 30 metų).
Minusai: didelė kaina
 

Taigi, rankenos turi atitikti tiek estetinius (dizaino), tiek funkcinius (praktiškumo) lūkesčius.


 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

 

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA