Durys yra neatsiejama interjero dalis,  kadangi atlieka pagrindinę funkciją – patalpų atskyrimo, o taip pat suteikia privatumo ir apsaugo nuo išorės poveikio. Dažnai durys priimamos labai lengvabūdiškai ir į jų priežiūrą taip pat žiūrima pro pirštus, tačiau tam, kad durys tarnautų klientui kokybiškai ir ilgai, būtina atitinkama durų eksploatacija. Delta Durys surinko meistrų patarimus, kaip tinkamai ir kokybiškai eksploatuoti duris, kad jos tarnautų tinkamai, kokybiškai ir ilgai.
 

 

Vidaus durų sandėliavimas

Visų pirma, durys pagaminamos gamykloje. Prieš patekdamos į Jūsų namus, jos turi būti tinkamai sandėliuojamos bei  transportuojamos.
Taigi, durys turi būti saugomos sausoje bei vėdinamoje patalpoje. 
Sudėtos horizontaliai ne mažiau nei ant dviejų skersinių tarpinių, padėtų išilgai durų varčios kraštų. Taip pat pačios durys turi būti apsaugotos nuo tiesioginių saulės spindulių (galimas spalvos kitimas) bei kuo toliau nuo šildymo prietaisų (galimas faneruotės, ekofaneruotės ar dažų atšokimas, skilimas, o taip pat ir funkcinių elementų iškrypimas).
 


Prieš transportavimą, durys yra supakuojamos į kartono bei plevėlės pakuotę. Transportuojant reikia saugotis mechaninių pažeidmų, didelės drėgmės bei  stiprių temperatūros šuolių.


  

 


Kokios yra normalios sąlygos vidaus durų eksploatavimui?

1.Patalpos temperatūra. Optimaliausios patalpos temperatūros normos tinkamos vidaus durų eksploatavimui yra  +10 °C – +35 °C.
 

2.Santykinis drėgnumas. Labai svarbus aplinkos veiksnys, kuris neturi viršyti 45%. Populiariausias klientų klausimas būna “ar galima statyti duris į vonios kambarius?”. Atsakymas yra “TAIP, ŽINOMA!” Todėl, kad vonios patalpoje, kai, pavyzdžiui, išsimaudote, drėgnumas gali pakilti ir iki 80 – 90 %, tačiau, išsimaudę, paliekate atviras duris į patalpas, kuriose drėgnumas yra normalus, ir po kurio laiko vonios patalpoje esanti drėgmė išgaruoja, išsivėdina ir drėgnis grįžta į normas. 
Labai svarbu, kad visose patalpose būtų įrengtas kokybiškas vėdinimas.

Kuomet durys taisyklingai profesionaliai sumontuotos Jūsų namuose, svarbu saugoti duris nuo mechaninių pažeidimų, įbrėžimų (nors durys visada būna padengtos specialia atsparia danga).Jeigu vis gi durys išsipurvino, jas galima valyti vos drėgnu skudurėliu, suvilgytu baldų priežiūrai skirta priemone arba servetėle.


NEGALIMA durų valyti skiedikliu arba dėmių valikliu, nes yra tikimybė pažeisti dangą. Taip pat prižiūrint duris reikėtų vengti mišinių, pagamintų rūgšties arba šarmo pagrindu, patekimo ant dangos.

 

Durų negalima statyti, kur yra nuolatinė drėgmė, “stovi” vanduo ant grindų (pavyzdžiui, išsimaudžius vanduo pritykšta ant grindų ir jis greitu metu nėra išvalomas, merkia durų funkcines detales (staktą, praplatinimus, apvadus ir t.t.), nevyksta oro cirkuliacija. Tokiose sąlygose pastatytos durys kryps, girgždės, brinks.


SVARBU paminėti, jog sienų tinkavimo metu patalpų drėgnis gali laikytis ir 70%, todėl sandėliavimo sąlygas objekte irgi reikėtų apgalvoti.

 

Keli pastebėjimai, kuriais remiantis galima pailginti vidaus durų tarnavimą:


1. Venkite trankyti duris. Tai viena iš dažniausių priežasčių, kodėl durys nebetenkina klientų. Dėl trankymo gali išsijudinti, išklibėti vyriai (gali pradėti girgždėti, traškėti, net gi sulūžti), o taip pat nuo trankymo gali išklibėti ir pats durų rėmas – stakta, kas gali nulemti tarpų tarp varčios atsiradimą – nesandarumą.

 


2. Sutepkite vyrius. Profilaktiškai sutepti nuolatos judančią detalę yra normalu. Todėl kas pusę metų ar metus (pagal poreikį) sutepkite vyrius silikonine sutepimo priemone, skirta metalui.



3.Venkite pernelyg apkrauti vyrius. Dažnai žmonės mėgsta kabinti ant durų specialias kabyklas smulkiems daiktams. Venkite labai didelių svorių, nes jie gali lemti pačios varčios iškrypimą arba vyrių iškrypimą arba lūžimą ir suprastėjusią varstymosi kokybę. 

 


4.Pastebėję trūkumus – reaguokite. Kreipkitės į durų pardavėją arba meistrą, kuris gali sutaisyti problemas dar pradinėje stadijoje.


 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

 

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA