Kuriant namų interjerą dažniausiai koncentruojamasi į sienų, grindų, baldų spalvą, tačiau labai dažnai apie vidaus durų spalvą net nesusimąstoma. Durų spalvos pasirinkimas daro nemenką įtaką bendram interjero įvaizdžiui, gali sukurti atitinkamą nuotaiką, tapti akcentu ar kaip tik susilieti su aplinka.
Taigi, Delta Durys komanda nusprendė paanalizuoti skirtingus durų spalvų pasirinkimo variantus ir ką šie gali suteikti formuojamam interjerui.

Geltonos spalvos durys

Geltona spalva simbolizuoja laimę bei pozityvumą. Ši spalva gali pakelti nuotaiką ir sudaro jaukių bei kviečiančių apsilankyti namų įspūdį. 
Geltona spalva, kaip ir visos kitos spalvos, turi plačią paletę atspalvių. Jeigu norisi švelnesnio, subtilesnio įvaizdžio, galima rinktis pastelinius geltonos atspalvius. Šis atspalvis puikiai tinkamas miegamiesiems, vonios kambariams, bei kitoms patalpoms, kurioms norisi sukurti lengvumo, šviesumo, jaukumo atmosferą.
Ryškūs geltonos atspalviai puikiai tinkami virtuvės bei svetainės kambariams pagyvinti. 
Geltona spalva puikiai dera su daugeliu spalvų, pavyzdžiui, pilka, balta, puikiai kontrastuoja su mėlyna bei žalia.

 

Oranžinės spalvos durys

Oranžinė spalva gali sukurti smagią, linksmą, bet tuo pačiu ir modernią atmosferą. Jeigu interjere trūksta akcentų, oranžinės durys puikiai tiks interjerui pagyvinti! 
Tokios durys tiks tiek svetainės, tiek virtuvės kambarių akcentams sukurti.

 

Raudonos spalvos durys

Raudona spalva nuo senų senovės turi labai daug asociacijų: meilė, aistra, pavojus. Taigi, raudoną spalvą galima pavadinti “šaukiančia”. Šios spalvos pagalba interjere galima sukurti ryškių akcentų.
Raudonos spalvos durys paskutiniais dešimtmečiais tampa vis populiaresnės todėl. kad būtent jos tampa svarbiu “švaraus” interjero akcentu, suteikia patalpai “dramatiškumo”. 
Renkantis ryškesnius raudonos spalvos atspalvius derinant juos su kitais švelnesniais atspalviais (oranžinės, geltonos), patalpai galima sukurti šiltumo ir jaukumo atmosferą, todėl dažnai raudono atspalvio duris renkamasi dėti į svetainės, valgomojo kambarius.
Renkantis mažiau ryškius, klasikinius, “pritildytus” atspalvius, galima sukurti ramybės, rafinuotumo bei klasikos įvaizdį (dažnai bibliotekose ar namų skaityklose, darbo kambariuose galima rasti “burgundiškos” raudonos atspalvių). 

 

Violetinės spalvos durys

Violetinė yra intriguojanti, ryški spalva. Violetinės atspalviai asocijuojami su rafinuotumu, klasika, elegancija, todėl yra puikiai tinkami tiems, kurie nori sukurti aukštos klasės įvaizdžio interjerą.
Violetinė spalva yra nesunkiai derinama prie kitų spalvų, o taip pat ši spalva sukuria raminančią, atpalaiduojančią atmosferą, todėl ji puikiai tinka tiek miegamojo, tiek vonios, tiek svetainės ar valgomojo kambarių patalpoms atskirti.
Violetinė spalva taip pat asocijuojama su kūrybingumu, žaismingumu, todėl puikiai tinka darbo bei vaikų kambariams dekoruoti.

 

Mėlynos spalvos durys

Mėlyna spalva yra universali, raminanti spalva, kuri naudojama vidaus interjere jau šimtmečiais. Mėlyna naudojama tiek dideliems akcentams – pavyzdžiui, mėlyna siena, tiek mažiems – pavyzdžiui, pledai ar pagalvėlės. 
Renkantis tokios spalvos duris galima pridėti puikų akcentą kambariui, kurio dizainas neutralus, o taip pat mėlyna spalva asocijuojama su ramybe, todėl puikiai tinkama miegamojo arba darbo kambariui atskirti.

 

Žalios spalvos durys

 


Žalia spalva simbolizuoja gamtą, gyvybingumą, asocijuojasi su ekologija. Būtent dėl pastarosios priežasties, žalios spalvos durys įgauna vis didesnį populiarumą. 
Žalia spalva ramina, todėl būtent ji tinka miegamiesiems bei vonios kambariams bei kitoms patalpoms, kuriose siekiama atsipalaiduoti bei nusiraminti. Dažniausiai tokioms patalpoms naudojami šalavijo žalia (sage green) bei mėtinė žalia (mint green).
Taip pat žalia spalva asocijuojama su energingumu, todėl ši spalva tinkama biuruose arba erdvėse, kuriose norima pasiekti produktyvumo. 
Žalia spalva puikiai dera su smėlio, pilkais atspalviais, puikiai kontrastuoja su geltona bei rožine.

 

Pilkos spalvos durys

 

Pilkos spalvos durys populiarus pasirinkimas tiems, kas nori lengvai derinamų prie kitų dizaino elementų bei lengvai prižiūrimos spalvos durų. Tokios spalvos durys gali suteikti interjerui rafinuotumo bei elegantiškumo.
Pilkos durys lengvai derinamos prie daugelio grindų (laminato, parketo, vinilo, plytelių).
Renkantis pilkas duris svarbu apgalvoti kokio tono spalvos – šalto ar šilto vyrauja interjere, tuomet pilkos spalvos durys gali puikiai papildyti interjerą jo neapkraudamos. Pilkos durys puikiai tinka bet kokiai patalpai atskirti dėl savo universalumo ir suderinamumo su praktiškai visomis spalvomis.

 

Rudos spalvos durys


Ruda spalva yra labai universali ir jos atspalviai varijuoja nuo šviesių smėlinės iki tamsiai rudos šokoladinės. Ruda spalva dažniausiai asocijuojama su žeme, natūralumu, mediena. 
Rudos spalvos durys sukuria jaukią nuotaiką patalpoje.
Ruda spalva yra absoliučiai universali todėl, kad ją galima derinti tiek su švelniomis pastelinėmis, šviesiomis spalvomis, tiek su kitais ryškiais akcentais.
Šviesių rudų atspalvių durys puikiai papildo kambarius, kuriuose daug natūralios šviesos, na, o tamsių atspalvių durys kaip tik gali pridėti papildomo dramatiškumo tamsesniems kambariams. Rudas duris galima rinktis viso tipo patalpoms.

 

Juodos spalvos durys

Juodos spalvos durys įgauna visi didesnį populiarumą, nes juoda spalva universali, klasikinė, laiko patikrinta bei prie visko priderinama.

 

Baltos spalvos durys

Vienas populiariausių dabartinių klientų spalvų pasirinkimų – baltos spalvos atspalviai. Ar šalti, ar šilti – jie puikiai derinami prie bet kokio interjero. 


Dažymą pagal RAL paletę Jums galime pasiūlyti VISOMS MDF durims. Išsirinkite savo modelį ir susisiekite su mumis!


 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA