10 patarimų, kuriais remiantis vidaus durų pasirinkimas bus sklandesnis:
 

1. Pasidomėkite visa durų pasiūla

Pasidomėję visa durų pasiūla atraskite  stilių, kuris Jums patinka ir koks atitinka Jūsų įrengiamos patalpos dizainą. Jei Jūsų patalpoje dominuoja klasikinis interjeras, rekomenduojame labiau klasikinio stiliaus, filingines duris. Jei patalpa yra modernaus stiliaus – mes siūlome modernaus stiliaus griežtesnius elementus turinčias duris. Be to, mūsų durų asortimente yra platus pasirinkimas minimalistinio dizaino durų, idealiai pritaikytų minimalizmo mėgėjams.  Norite sužinoti daugiau apie populiariausius vidaus durų stilius? Spauskite čia ir sužinokite daugiau!​​​​​

2. Įsivertinkite esamų ar būsimų durų angų matmenis

Jeigu naujas duris ketinate montuoti į senųjų vietą, tuomet reikia nusiimti apvadus (durų apdailą) ir išsimatuoti pačios durų angos matmenis (aukštis x plotis x sienos storis/angos gylis). Bent preliminarus išmatavimas padės jums numatyti preliminarius biudžeto ir galimybių variantus.
Jeigu tai bus naujai formuojamos durų angos, pasikonsultuokite su durų specialistais, kurie padės jums pasirinkti idealų matmenų variantą.


3. Išsirinkite tinkamą durų padengimą

Vidaus durų rūšių pasirinkimas yra labai platus.Rinktis galima pradėti ir pagal dangą: tai gali būti laminatas, ekofaneruotė, faneruotė (natūralus lukštas), dažytas MDF, medinės. Kiekviena šių durų rūšių dažniausiai atitinka kelis stilius, todėl kiekvienos rūšies duris dažniausiai galima priderinti įvairiam interjerui. 


4. Įsivertinkite varstymą

Vizualizuokite patalpoje durų varstymą. Ar durys turėtų atsidaryti iš patalpos, ar į patalpą? Įsivertinkite, ar atveriamos (arba stumdomos, arba lankstomos) durys nesirems į baldus, ar neuždengs jungiklių, ar bus pakankamai patogus praėjimas, ar, pavyzdžiui, pavyks įsinešti baldus ar buitinę techniką. Durų varstymas turi būti funkcionalus ir praktiškas. Daugiau apie durų varstymą galite pasiskaityti čia.


5. Įsivertinkite patalpą, į kurią statysite duris (kurią norėsite atskirti)

Ar tai patalpai reikalinga ypatinga garso izoliacija (pavyzdžiui, darbo kambariai –  jiems galima dėti pilnavidures duris arba dėti papildomą automatinį nusileidžiantį slenkstį) , ar tai patalpai reikalinga geresnė ventiliacija (pavyzdžiui, vonios patalpą – kad nenusistovėtų drėgmė). Taip pat reikia įvertinti, ar durys gali trukdyti ar būti naudingos patalpų viduje. Pavyzdžiui, jei durys veda iš koridoriaus į miegamąjį, ar šviesa per jas nepersilieja ir nekelia diskomforto?


6. Perkant duris, būtina įvertinti ne tik durų išvaizdą, bet ir medžiagą, iš kurios jos bus pagamintos

Kiekviena durų rūšis turi savo pliusų ir minusų. Kokios medžiagos durys tinkamos Jūsų namams? Ar norite turėti medžio tekstūros (medines, faneruotas, ekofaneruotės) duris, kurios sukurs šilumos ir jaukumo atmosferą?  Galbūt norite dažytų durų, kad sukurtumėte modernų arba kaip tik ypatingai klasikinį interjerą? Tokiu būdu įsivertinę patalpą, į kurią ketinate dėti duris ir kokia jų paskirtis, galite rinktis medžiagą, iš kurios bus gaminamos durys.


7.Įsivertinkite furnitūrą

Furnitūra – tai ne tik rankenos, bet ir spynos bei vyriai. Vyriai gali būti išoriniaifrezuojami ir net slepiami (plačiau apie vyrių pasirinkimą bei rūšis galima skaityti čia). Spynos mechanizmų taip pat būna įvairių (tylaus varstymo, magnetiniai, veikiantys nuo prisilietimo) ir kiekvienas jų atitinka skirtingą kliento poreikį (straipsnis apie vidaus durų spynas  čia). Na, ir, žinoma, rankenos – tai ne tik funkcinė detalė, bet ir labai svarbus dizaino elementas (straipsnis apie durų rankenas čia).


8. Įsivertinkite biudžetą

Durų kaina priklauso ne tik nuo medžiagos, iš kurios jos pagamintos, bet ir nuo matmenų, dangos, nuo dizaino elementų pasirinkimo, furnitūros, varstymo krypties… Todėl geriausia prieš planuojantis biudžetą pasikonsultuoti su durų specialistais ir pasidomėti, nuo ko gi pradėti renkantis duris (straipsnį galite pasiskaityti čia).


9. Pasidomėkite pardavėjo teikiama garantija

Pasidomėkite, kokios garantijos kokiems elementams teikiamos.


10. Susiplanuokite profesionalias surinkimo (paruošimo montavimui) bei montavimo darbų paslaugas

Durų funkcionalumas priklauso ne tik nuo pačių produktų kokybės, bet ir nuo to, ar kokybiškai durys buvo paruoštos bei sumontuotos objekte.
 

 

 

Reikalinga specialisto konsultacija?  Susisiekite!

Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA