Nematomos durys dar vadinamos slepiamomis (angl. Invisible) šiais laikais įgauna vis didesnį populiariumą dėl to, kad tai unikalus estetinis sprendimas minimalistiniam interjerui.
Tačiau ką apie šias duris reikėtų žinoti? Kada jau planuoti jų įsigyjimą bei montavimą? Delta Durys komanda dalinasi informacija, ką reikėtų žinoti apie nematomas/paslėptas/Invisible duris.
Kokiu atveju rinktis?
Nematomų durų pagrindinė savybė ta, kad jas uždarius, jos pilnai susilieja su siena, kurioje yra sumontuotos (nebelieka apvadų), taip nesukeldamos papildomo vaizdinio “triukšmo” aplinkos dizainui. Todėl šios durys puikiai tinkamos minimalistiniam interjerui bei patalpoms, kurių nesinori išskirti arba norisi paslėpti.
Nematomos durys ypatingos tuo, jog yra montuojamos į GKP (gipskartonio) arba bet kokio tipo sienoje suformuotą angą ir po to atliekama staktos apdaila.
Kaip pasiruošti įsigyjimui?
1)Prieš perkant duris visuomet reikėtų išsimatuoti angas, į kurias planuojama dėti duris. Pagal durų angos matmenį vadybininkai gali nusakyti, ar reikalingas produktas standartinis/nestandartinis, preliminarią kainą, preliminarų terminą bei kitas detales.
Populiariausios durų angos nematomoms durims būna 2100mm aukščio. Tuomet varčia būna standartinio 2000mm aukščio.
Angos dažniausiai formuojamos 900mm arba 800mm pločio. Į tokias durų angas statomos 800mm bei 700mm (atitinkamai) pločio varčios. 700mm varčia dažniausiai pasirenkama vonios, tualeto kambariams, 800mm varčios pilnai pakanka kambariams.
Platesnės angos (pavyzdžiui, 1000mm, į kurią montuojama 900mm varčia) arba siauresnės (pavyzdžiui, 700mm, į kurią dedama 600mm varčia) jau yra gerokai mažiau populiarios dėl savo retesnio panaudojimo.
Todėl 2000x700mm ir 2000x800mm varčios dažniausiai yra sandėliuojamos ir jų pateikimo terminas yra gana trumpas.
Atitinkamai, kai angos yra aukštesnės, pavyzdžiui, 2120mm ir aukščiau – galima užsakyti nestandartinių matmenų gaminius (2050mm, 2100mm, 2150mm, 2200mm, 2250mm, 2300mm). Atititinkamai jų kaina didesnė, o taip pat dažniausiai ir terminas nėra labai dėkingas (iki 4 mėnesių).
2) Apgalvoti varstymo kryptį. Nematomos durys gali būti tiek standartinio varstymo (į save – iš patalpos), tiek atvirkštinio varstymo (nuo savęs – į patalpos vidų).
Furnitūra
Į nematomas duris dedami nematomi (slepiami) vyriai bei magnetinis spynos mechanizmas užtikrina šių durų funkcinių detalių vaizdinį minimalizmą.
Nematomi vyriai uždengiami specialiais dangteliais (spalvos būna įvairios)
Magnetinės spynos korpusas taip pat būna įvairių spalvų (gaili būti derinama prie vyrių arba varčos spalvos) bei liežuvėlis esant atviroms durims yra spynos korpuse (t.y. varčios briauna yra lygi – liežuvėlis nėra atsikišęs).
Į nematomas duris galima dėti įvairias rankenas: rankenas su rozetėmis, be rozečių, individualaus, prabangaus dizaino.
Rekomenduojame rankenas turėti montavimo metu tam, kad montuojantys meistrai taisyklingai įdėtų ir rankenas.
Kada montuoti?
Nematomos durys yra montuojamos į GKP (gipskartonio) arba bet kurio tipo sienoje suformuotą angą. Tai reiškia, jog patalpoje yra atlikta tik dalinė apdaila.
Idealiame pasaulyje būtų puiku, jeigu durys būtų montuojamos jau ant paklotų grindų, tačiau tokios aplinkybės būna retos, todėl meistrai gali montuoti duris “ore” ir vėliau grindys yra privedamos po durų stakta.
Rekomenduojama montuoti pilną durų bloką, t.y. sumontuoti varčią su stakta. Po montavimo varčia nuimama nuo staktos, atliekama sienų apdaila (staktos kraštai užtinkuojami arba uždengiami GKP). Iš kitos pusės formuojami angokraščiai. Baigus staktos bei sienos apdailą, varčia pakabinama atgal į staktą ir atliekamas paskutinis apdailos etapas – dažymas, apklijavimas tapetais ar padengiama kita dekoratyvine apdaila.
Durys pateikiamos gruntuotos (t.y. paruoštos dažymui). Gamykloje naudojami specialūs gruntai ir durų dažymui taip pat rekomenduojame naudoti durims skirtus dažus.
Taigi, nematomos durys yra puikus sprendimas minimalistiniam interjerui papildyti (arba nePERpildyti) :)
Reikalinga specialisto konsultacija? Susisiekite!
Visi Delta Durys komandos straipsniai ČIA